تبلیغات
کامپیوتر - روش های از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391

روش های از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری

   نوشته شده توسط: seyyed mahmoud reza seyyed rohi    

روشهای حل مشکل Show Hidden Files و از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری
در این مقاله قصد دارم راه ها و برنامه هایی را برایتان معرفی کنم که بتوانید از طریق این راه ها گزینه ی Show Hidden Files رو که در قسمتFolder Option هست را اگر از کار افتاده است برطرف کنید .
( یعنی شما تیک Show Hidden Files را میزنید ولی کار نمی کند و وقتی بر می گردید هنوز روی Do Not Show Hidden Files هست ! )
این مشکل به دلیل وجود ویروسهایی متعددی روی سیستم شما بوده است که با پاک شدن انها توسط انتی ویروس ها آثارشون باقی مانده .
همچنین راههایی برای از بین بردن انواع ویروس های کامپیوتری که اکثریت انها را انتی ویروس ها تشخیص نمی دهند .

طریق فهمیدن ویروسی شدن کامپیوتر

موقعی که شما وارد My Computer می شوید و روی درایو های ان راست کلیک می کنید و در این هنگام یک گزینه با یک زبان نامفهوم مطابق عکسی که قرار داده ام را می بینید .

یا اینکه وقتی روی درایوهایتان دوبار کلیک می کنید محتوای درایوهای شما در یک صفحه جدید باز می شود .
یا موقع دابل کلیک کردن روی درایو هایتان پنجره Open With باز می شود و به شما می گوید Choose the program you want to use to open this file

یا هنگام کلیک بر روی درایو هایتان error ی به شما داده می شود .
یعنی سیستم شما ویروسی شده است . این ویروس ، ویروس autorun.inf می باشد . نحوه پاک کردن این ویروس را در قسمت های بعد گفته شده است .
همچنین این ویروس باعث از بین رفتن و پاک شدن Folder Options خواهد شد
و اگر شما گزینه های Show hidden files and folders و Hide protected operating system files (Recommended) را مارک دار کنید با ok کردن پنجره این گزینه کار نخواهند کرد و دوباره به حالت اولیه باز خواهند گشت .
همچنین این ویروس باعث غیر فعال شدن Task Manageو Registry Editor خواهد شد .

اگر شما روی گزینه command prompt یا cmd نیز کلیک کنید یا باز نخواهد شد و پیغام زیر را خواهد داد یا اینکه به سرعت باز و بسته خواهد شد .the command prompt has been disabled by your administrator
راههای ورود این ویروس از طریق قطعاتی خواهد بود که از طریق usb با سیستم شما ارتباط دارند . قطعاتی مانند فلش مموری ها ( کولدیسک ) ، موبایل ها ، رم ریدر ها و ...

نحوه از ببن بردن ویروس autorun.inf
مواقعی که شما وسایلی مانند USB, flash drive را به کامپیوتر وصل می کنید ویروس اتوران وارد سیستم شما می شود . به دلیل این که ویروس autorun.inf به صورت hidden و سیستمی می باشد به همین دلیل اکثر انتی ویروس ها قادر به شناسایی و از بین بردن این ویروس نیستند .
خوشبختانه نسخه های جدید انتی ویروس های NOD32 و کسپراسکای این ویروس را تشخیص داده و به راحتی ان را از بین می برند . کافی است شما یکی از این دو انتی ویروس را روی سیستم نصب کرده و ان را به طور کامل اپدیت کنید و سپس سیستم را به طور کامل ویروس یابی کنید .
پس شرط از بین بردن این ویروس توسط انتی ویروس ها اپدیت کردن کامل انهاست . از بین این دو انتی ویروس در حال حاضر NOD32 عمل کرد بهتری دارد .
روشهای دستی برای از بین بردن این ویروس
این روشها هم برای فلش مموری ها و هم برای درایوها صادق می باشد .

روش اول :
برای از بین بردن این ویروس شما نباید به هیچ عنوان روی درایو یا فولدری دابل کلیک کنید . چون این ویروس با دابل کلیک کردن روی درایو ها فعال می شود .
پس اولین کار این است که شما وقتی سیستم را روشن کردید به هیچ عنوان روی درایوی دابل کلیک نکنید .
قبل از انجام مراحل زیر شما باید حتما با یکی از انتی ویروسهای NOD32 یا کسپراسکای و Avast سیستم را به طور کامل ویروس یابی کرده باشید . تا ابتدا ویروسهای احتمالی از سیستم شما پاکسازی شود .
دلیل این که چرا باید قبل از پاکسازی ویروس اتوران به طور دستی باید از انتی ویروس های گفته شده استفاده کرد را در روش دوم توضیح داده شده است .
ابتدا فلش مموری را به کامپیوتر وصل کنید . و سپس منتظر بمانید تا درایو مربوط به ان در my computer ظاهر شود . بعد از ظاهر شدن درایو مربوط به فلش مموری دیگر روی هیچ یک از درایو های کامپیوتر و حتی فلش مموری دابل کلیک نکنید .
حالا مراحل زیر را ابتدا انجام دهید .
ابتدا وارد My Computer شوید .
بعد از مشاهده لیست درایوها از نوار بالا بروی گزینه Tools کلیک کرده سپس گزینه Folder Options را انتخاب کنید
راهنمایی : اگر Folder Options شما وجود ندارد و ممکن است پاک شده باشد در زیر برنامه هایی برای برگرداندن ان معرفی کرده ام .
در پنجره جدید باز شده گزینه View را انتخاب کنید و بروی گزینه Show hidden files and folders کلیک کنید تا دایره آن توپر شود .
کمی پایینتر تیک گزینه Hide Protected Operationg System Files را بر دارید . حالا ok کنید
از این به بعد تا پاک سازی کامل این ویروس از داخل درایو ها روی هیچ کدام از درایو ها نباید دابل کلیک کرد بلکه باید با راست کلیک روی درایو و زدن open وارد درایو شوید .
(حتما یادتون باشه با راست کلیک کردن و زدن open وارد درایو هایتان شوید اگر دوبار روی درایوی کلیک کنید باز هم ویروس فعال خواهد شد و دوباره همه چیز به حالت اول بر خواهد گشت . پس حتما با راست کلیک کردن و زدن open وارد درایوهایتان شوید)
ابتدا با راست کلیک روی درایو C و زدن OPEN وارد ان شوید و فایلی به نام autorun.inf را از داخل درایو هایتان پاک کنید . سپس با راست کلیک و زدن open وارد درایو های دیگر شوید و همچین فایلی را از داخل همه درایو ها پیدا کرده و پاک کنید .
بعد از این که شما همه فایلهای autorun.inf را از داخل همه درایو ها پاک کردید باید بلافاصله بدون انجام هیچ کار اضافی ( حتی نباید جایی کلیک کنید ) سیستم را Reset کنید .
حتما باید سیستم بلافاصله ریست شود .
فرض می کنیم فلش مموری یا RAM مربوط به موبایل شما نیز به این ویروس مبتلا شده باشد .
شما باید فلش مموری یا موبایل خودتون را به کامپیوتر متصل کنید و بعد از دیدن درایو مربوط به ان با راست کلیک و زدن open وارد ان شوید و فایلی به نام autorun.inf را از داخل ان پاک کنید و همین طور که فلش مموری یا موبایل شما به کامپیوتر متصل است سیستم را Reset کنید .
این اموزش مربوط به ویروس autorun.inf بود . اما همیشه این ویروس به تنهایی در درایو های شما قرار نمی گیرد بلکه ممکن است همراه خود چندین فایل exe نیز داشته باشد که اگر شما کامل مقاله را مطالعه فرمایید اسم انها گفته شده است که شما در حین پاک کردن ویروس autorun.inf باید انها را نیز همراه این ویروس از داخل درایو ها پاک کنید .

روش دوم :
برای این که متوجه شوید کامپیوتر شما به ویروس autorun.inf مبتلا شده است یا نه ، باید ابتدا فایلهای مخفی و ****هایدن را قابل روئیت کنید .
چون این ویروس به صورت مخفی و سیستمی می باشد .
برای این که فایلهای مخفی را بتوانید ببینید از روش اول برای از بین بردن autorun.inf استفاده کنید . اما گاهی اوقات به دلیل دچار شدن به یک ویروس دیگر شما قادر به دیدن فایلهای مخفی نیستید .
برای این کار کافی است مسیر زیر را دنبال کنید .
Start->Run->cmd.exe
سپس در محیط cmd به root درایو ها رفته ( برای رفتن به ریشه یک درایو باید از دستور cd\ استفاده کنید ) و عبارت dir /ah را تایپ کنید با این کار تمامی فایلهای و فایلهای مخفی درایو به شما نشان داده خواهد شد . که شما با این روش می تونید ببینید که ایا کامپیوتر شما به ویروس autorun.inf مبتلا شده است یا نه .
یک روش برای از بین بردن ویروس autorun.inf استفاده از همین محیط cmd می باشد . که شما باید با استفاده از دستورات داس به root درایو ها رفته و با استفاده از دستور del /a/f autorun.inf این ویروس را از تمامی درایو ها خود پاک کنید . توجه کنید که ابتدا باید درایو c را پاک کرده و بعد بقیه درایو ها را پاک کنید . بعد از این کار بلافاصله کامپیوتر را ریستارت کنید .
گاهی اوقات بعد از این که شما به طور دستی اقدام به پاکسازی ویروس اتوران می کنید بعد از چند ثانیه این ویروس دوباره سر جای خود برمی گردد .
این مشکل به این دلیل است که جدیدا ویروس اتوران پیشرفت زیادی کرده و به تنهایی فقط شامل یک فایل notpad به اسم autorun.inf نیست بلکه همراه این فایل چند فایل exe نیز وجود دارد که به این فایل ضمیمه شده اند که نشان از پشرفت این ویروس داشته است .
چند تا از فایلهای exe که اخیرا همراه این ویروس در درایو ها ایجاد می شود و مانع از پاکسازی ویروس اتوران به طور دستی می شود فایلهایی به اسم 3o.exe و sxs.exe و semo2x.exe و system.exe و m88coaim.exe می باشد .
متاسفانه فایل های exe را نمی توان به طور دستی پاک کرد به خاطر این که بعد از پاک شدن سریعا در عرض چند ثاینه یک جایگزین برای خود درست می کنند .
پس برای این که بتوانید به راحتی و به طور دستی ویروس اتوران را پاک کنید باید ابتدا فایهای exe ضمیمه ان را از بین ببریم برای این کار من انتی ویروس Avast را پیشنهاد می کنم که قادر به از بین بردن برنامه های exe ضمیمه شده به ویروس اتوران است مخصوصا فایل 3o.exe . بعد از ان شما به راحتی می توانید به طور دستی فایل autorun.inf را از درایوها پاک کنید .
پس شرط از بین بردن ویروس اتوران به طور دستی این است که شما قبل از ان با انتی ویروس Avast سیستم را به طور کامل ویروس یابی کنید تا برنامه های exe همراه ویروس اتوران از بین بروند .

روش سوم :
این روش شاید دیگر به این راحتی ها جواب ندهد به این دلیل که ویروس اتوران پیشرفت کرده و دیگر به تنهایی فقط شامل یه فایل notpad نیست بلکه همراه خود چندین فایل exe نیز دارد . اما گفتن این روش هم خالی از لطف نیست .
یک روش هم برای از بین بردن ویروس اتوران این است که برنامه notpad را باز کنید و دستور زیر را در ان کپی کنید و سپس با نام و پسوند autorun.inf ذخیره کنید .
کد:
کد:
کد:[AutoRun]open=explorer.exep
سپس به مسیر tools->folder options->view رفته و تیک گزینه hide extensions for known file types را بردارید تا پسوند فایلهای نیز نمایان شود .
سپس فایلهای مخفی و ****هایدن را قابل روئیت کنید و فایل autorun.inf خود را در همه درایو ها کپی کنید با این کار اگر فایل اتوارن دیگری در درایو شما باشد اخطاری مبنی بر جایگزین کردن فایل به شما داده خواهد شد که شما با زدن گزینه yes پیغام را تائید کنید .
این کار را برای تمام درایو ها انجام دهید . با این کار فایل اتوران شما جایگزین ویروس اتوران خواهد شد .
همان طور که گفتم شاید این روش دیگر جواب ندهد .

روش چهارم :
copy.exe تروجانی است که گاهی اوقات در تمامی درایو های شما قرار میگیره و با هر بار کلیک بر روی درایو ها فایل autorun.inf فایل این فایل را اجرا می کنه .
یکی از روشهای پاک کردن این ویروس این است که ابتدا شما باید پروسه های temp1.exe و temp2.exe رو از بین ببرید . برای این کار ابتدا باید سیستم را به صورت safe mode راه اندازی کنید .
شما نباید روی درایو ها یتان دابل کلیک کنید چون با این کار ویروس autorun.inf که در درایو هایتان قرار دارد باعث فعال شدن پروسه های temp1.exe و temp2.exe می شود .
بعد از راه اندازی سیستم به صورت safe mode شما باید با راست کلیک کردن و زدن گزینه open وارد درایو c ویندوز شده و به پوشه windows و بعد هم پوشه system32 رفته و دو فایل temp1.exe و temp2.exe را حذف کنید .
البته در بعضی از نسخه های ویروس copy.exe ویروس autorun.inf حتی درون پوشه %win% هم وجود داره بنابراین حتما حتما برای ورود به درایوها پوشه ها را با راست کلیک باز کنید .
نکته : قبل از اینکار باید ابتدا این پروسه ها را از Task Manager پاک کنید . برای این کار با زدن کلید های ترکیبی ctrl + alt + delete وارد Task Manager بشید و پروسه های temp1.exe و temp2.exe را از لیست processes با کلیک بر روی انها و زدن end process حذف کنید .
ویروس autorun.inf با هر بار فعال شدن موجب میشه که دو فایل xcopy.exe و host.exe درون همون درایو فعال بشن و دوباره دو فایل temp1.exe و temp2.exe رو بسازن.
شما نباید فایل های xcopy.exe را با فایل های خود windows که درون پوشه ی system32 هستند اشتباه بگیرید .
برای تشخیص ویروس xcopy.exe و فایل xcopy.exe که در پوشه system32 است باید از حجم انها این دو را شناسایی کرد اگر فایل xcopy.exe حجمی معادل 32 کیلو بایت داشت مربوط به خود ویندوز می باشد در غیر این صورت ویروس خواهد بود .
حالا فایلهای سیستمی را مانند ورش اول از حالت هایدن خارج کنید و ویروس autorun.inf را پاک کنید و بعد هم به درایوهای خودتون نگاه کنید اگر فایلهایی با عنوان xcopy.exe و host.exe بودند با خیال راحت پاک کنید .
برای از بین بردن ویروس autorun.inf از برنامه ای که بدین منظور ایجاد شده است نیز می توانید استفاده کنید .
برنامه به صورت فشرده شده میباشد ابتدا ان را از حالت فشرده خارج سازید و برنامه را اجرا کنید و سپس گزینه scan را بزنید تا شروع به پاک سازی این ویروس از درایو ها شما کند .
اگر فلش مموری یا موبایل شما نیز دچار این ویروس شده است ان را به کامپیوتر متصل نمایید و سپس این برنامه را اجرا کنید تا این ویروس را از داخل usb درایوهای شما نیز پاک سازی نماید .


Cialis generic
جمعه 16 آذر 1397 04:55 ق.ظ

You actually said this very well!
generic cialis tadalafil cialis savings card cialis herbs cialis generic availability cialis savings card order cialis from india we use it 50 mg cialis dose cialis y deporte cialis side effects dangers free cialis
Cialis prices
پنجشنبه 15 آذر 1397 09:39 ق.ظ

You revealed this exceptionally well.
cialis 20 mg effectiveness prezzo di cialis in bulgaria cialis for daily use buying cialis in colombia cialis para que sirve safe dosage for cialis cialis coupon generic cialis with dapoxetine when can i take another cialis cialis generique
Generic cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 01:48 ب.ظ

You revealed it adequately.
buy brand cialis cheap cialis 5 effetti collaterali generic cialis in vietnam cialis generique tadalafil 20mg cialis kaufen bankberweisung if a woman takes a mans cialis cialis for sale south africa il cialis quanto costa price cialis wal mart pharmacy
Cialis pills
چهارشنبه 14 آذر 1397 02:21 ق.ظ

Information well utilized!.
buying cialis on internet click here cialis daily uk order cialis from india trusted tabled cialis softabs cialis vs viagra cuanto cuesta cialis yaho we like it cialis price cialis price in bangalore cialis preise schweiz warnings for cialis
Cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 03:20 ب.ظ

Thank you. Loads of material.

cialis generique 5 mg cialis daily new zealand we choice cialis uk discount cialis rx cialis para comprar cialis manufacturer coupon achat cialis en suisse link for you cialis price generic cialis with dapoxetine brand cialis nl
buy cheap cialis in canada
سه شنبه 13 آذر 1397 03:56 ق.ظ

Regards. An abundance of info!

how to purchase cialis on line dosagem ideal cialis deutschland cialis online usa cialis online cialis 20 mg cost generic low dose cialis acheter du cialis a geneve how do cialis pills work the best choice cialis woman cialis ahumada
buy cials online
دوشنبه 12 آذر 1397 02:50 ب.ظ

Nicely put. Thanks!
generic cialis cialis 5 effetti collaterali buy cialis online generic cialis in vietnam online cialis cialis great britain cialis patentablauf in deutschland cialis bula cialis lilly tadalafi wow cialis 20
Cialis 20 mg
دوشنبه 12 آذر 1397 03:39 ق.ظ

You actually revealed it really well!
acquisto online cialis online cialis generic for cialis we like it cialis price cialis reviews cialis prices cialis 30 day sample generic cialis pro prices on cialis 10 mg generic cialis soft gels
Online cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 03:06 ب.ظ

Lovely material, Regards!
we recommend cheapest cialis effetti del cialis best generic drugs cialis order generic cialis online cialis daily new zealand legalidad de comprar cialis cialis dosage buy brand cialis cheap we use it cialis online store buying cialis overnight
buy cialis online best price
یکشنبه 11 آذر 1397 03:21 ق.ظ

With thanks, I appreciate it.
purchasing cialis on the internet generic cialis pill online opinioni cialis generico deutschland cialis online achat cialis en europe cialis kaufen wo price cialis wal mart pharmacy tadalafil 10 mg canada discount drugs cialis venta cialis en espaa
Cialis online
شنبه 10 آذر 1397 03:42 ب.ظ

Good material. Thanks.
acheter cialis kamagra cialis 30 day trial coupon cialis name brand cheap acquistare cialis internet cialis 20mg prix en pharmacie interactions for cialis callus cialis great britain only now cialis 20 mg cialis herbs
buy tadalafil online
شنبه 10 آذر 1397 02:57 ق.ظ

Cheers! An abundance of data.

generic cialis soft gels prix cialis once a da achat cialis en itali canada discount drugs cialis free cialis cialis kaufen bankberweisung wow cialis tadalafil 100mg cost of cialis per pill buy cialis uk no prescription cialis generika in deutschland kaufen
Cialis prices
جمعه 9 آذر 1397 03:39 ب.ظ

You said it adequately.!
viagra vs cialis cialis farmacias guadalajara cialis generico in farmacia wow look it cialis mexico prices for cialis 50mg cialis 5mg billiger bulk cialis cialis pills price each tadalafil tablets cialis 5 mg buy
buy generic cialis online
جمعه 9 آذر 1397 03:53 ق.ظ

Thanks a lot, I appreciate this.
try it no rx cialis cialis dose 30mg low cost cialis 20mg cialis 100 mg 30 tablet prezzo di cialis in bulgaria cialis italia gratis cialis 20 mg viagra or cialis tadalafil tablets how much does a cialis cost
buy cialis with no prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 04:31 ب.ظ

Superb write ups. Cheers!
we like it cialis price prices for cialis 50mg cialis dosage recommendations cialis uk next day acquistare cialis internet price cialis best cialis price in bangalore click now cialis from canada cialis 100mg suppliers cialis name brand cheap
buy cialis online without a prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 04:33 ق.ظ

You actually suggested this wonderfully!
generic cialis 20mg uk cialis prezzo di mercato click here to buy cialis cialis generic tadalafil buy acheter du cialis a geneve cialis 5mg what is cialis cialis taglich cialis 30 day sample cialis rezeptfrei sterreich
Cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 04:03 ب.ظ

Awesome knowledge. Thank you!
purchase once a day cialis non 5 mg cialis generici cialis therapie trusted tabled cialis softabs opinioni cialis generico tesco price cialis generic cialis 20mg tablets bulk cialis cialis super kamagra no prescription cialis cheap
mental Health
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:30 ق.ظ
Nice reаԀ, Ӏ just passed tһis onto a colleague
wһo waѕ dоing ѕome research οn that. Αnd һe јust
bought me lunch ƅecause I fοսnd it fօr hіm smile Tһuѕ let
me rephrase that: Tһank yoս for lunch!
Generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 03:59 ق.ظ

You definitely made your point!
cialis kamagra levitra cialis kaufen wo cialis 20mg prix en pharmacie cialis prices in england buy online cialis 5mg cialis para que sirve cialis professional from usa 40 mg cialis what if i take cialis usa cost pastillas cialis y alcoho
Testosterone level
شنبه 3 آذر 1397 11:48 ب.ظ
PhaгmaEurope.net sellѕ real legit anabolic steгoids.
All their stuff iѕ authentic and of vety high
quality -
here yyou cаn buy testosterone, anadrol, trenbolone, human grοwtһ hormone, cytomel,
T3, and mmoгe without prescгiption
buy generic levitra
جمعه 20 مهر 1397 12:11 ق.ظ

Position well considered..
levitra 20 mg bayer prezzo buy generic levitra levitra prices levitra 20 mg buy 10 mg levitra levitra 20 mg buy levitra generic levitra buy levitra online cheap 20mg levitra
Cialis generic
سه شنبه 10 مهر 1397 01:33 ب.ظ

You actually suggested it well!
cialis 5 mg para diabeticos rezeptfrei cialis apotheke cialis 5mg try it no rx cialis cialis generique cialis prices in england how to purchase cialis on line cialis uk only best offers 100mg cialis look here cialis order on line
Buy cialis online
یکشنبه 8 مهر 1397 08:42 ق.ظ

Terrific posts. Thank you!
cialis kamagra levitra estudios de cialis genricos does cialis cause gout cialis prezzo in linea basso cialis professional from usa cialis reviews we choice cialis pfizer india tadalafil 20mg canadian drugs generic cialis can i take cialis and ecstasy
Cialis pills
شنبه 7 مهر 1397 09:07 ق.ظ

With thanks. I enjoy this.
cialis 5 mg funziona link for you cialis price cialis for daily use generic cialis pro cialis dosage brand cialis nl low dose cialis blood pressure buying cialis on internet female cialis no prescription cialis canada on line
canadian mail order pharmacies
شنبه 31 شهریور 1397 10:17 ب.ظ

Good info. Thank you!
canadian rx world pharmacy online pharmacies mexico the best canadian online pharmacies canada drugs online canadian drug drugstore online online canadian pharmacy canada medication list canadian pharmacys drugs for sale on internet
http://viagraky.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 11:17 ب.ظ

Nicely put, Many thanks!
generic low dose cialis can i take cialis and ecstasy buying cialis in colombia usa cialis online cialis wir preise cilas cialis in sconto prescription doctor cialis cialis 20 mg cost cialis kamagra levitra
buycialisky.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 08:11 ب.ظ

Truly plenty of very good facts.
price cialis per pill cialis en mexico precio cialis 5 mg effetti collateral india cialis 100mg cost cialis rckenschmerzen cialis side effects dangers purchase once a day cialis cialis generic tadalafil buy we like it safe cheap cialis cialis et insomni
http://cialisvonline.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 10:07 ق.ظ

Really all kinds of wonderful information.
generic cialis in vietnam cialis en mexico precio cialis 30 day sample cialis prezzo in linea basso buying brand cialis online buy cialis sample pack free generic cialis legalidad de comprar cialis acquisto online cialis il cialis quanto costa
Buy generic viagra
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:25 ق.ظ

Fine postings. Appreciate it.
buy viagra cheaply best place to buy online viagra pfizer viagra where to buy viagra uk viagra generic levitra online pharmacy viagra viagra to buy buy prescription viagra rx sildenafil cheapest viagra online buy herbal viagra online
Cialis 20 mg
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:24 ب.ظ

Nicely voiced certainly! .
get cheap cialis ou acheter du cialis pas cher american pharmacy cialis cialis taglich buying cialis in colombia we use it cialis online store discount cialis cialis online generic cialis with dapoxetine cialis daily reviews
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30