تبلیغات
کامپیوتر - سوالاتی که ممکن است به ذهن برخی کاربران کامپیوتر خطور کند(2)

حال اگر از ابتدا برای ویندوز ایكس پی پسورد بود چه كنم ؟

در هنگام بالا آمدن ویندوز كلید اف 8 را زده و وارد سیو مود شوید/ در دویندوز از استارت / Run را باز كنید وكلمه control userpassword2 را تایپ كنید/ در پنجره جدید تبuser  را انتخاب كرده و تیك روی must enter…...  را بردارید دیگر ویندوز هنگام بالا آمدن از شما پسورد نمی خواهد. حالا میتونید نام كاربر جدید را انتخاب نمائید.  

چگونه كامپیوتر خودرادر ویندوز ایكس پی قفل كنم ؟

كلیدهای تركیبی Winows+ L را هم زمان بفشارید.   چگونه میتوانم درایو های خو درا مخفی كنم؟ ابتدا به کمک دستورregedit رجیستری خود را باز نمایید سپس به این کلید مراجعه کنیدHKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version  Policies\Explorerو یک متغیر جدید از نوع DWORD ساخته و نام آن را NoDrivers بگذارید مقداری که برای این متغیر تعیین می کنید نشان می دهد که چه درایوهایی مربی هستند راست ترین بیت مربوط به گردونه:Aو بیت بیست و ششم مربوط به گردونه :Z است برای مخفی کردن هر درایو کافی است بیت آن را روشن کنید. اگر با اعداد هگزا میانه خوبی ندارید می توانید از اعداد دسیمال زیر برای مخفی کردن هر درایو یا چند درایو استفاده کنید مثل اعداد زیر : A:1 , B:2 , C:4 , D:8 , E:16 , F:32 و...........برای ناپدید کردن تمام درایوها می توانید عدد دسیمال ۶۷۱۰۸۸۶۳ را به متغیر NoDrives بدهید .نکته : این درایوهاهم چنان در برنامه  مدیر فایل ظاهر خواهند شد برای از بین بردن این برنامه باید فایل winfile.exeرا حذف نمایید

ساده ترین و مطمئن ترین راه نصب سخت افزار كامپیوتر از كجاست؟

روی My computer كلید سمت راست ماوس را فشار دهید و Properties را انتخاب نماید. سپس در قسمت Hardware  دكمه Device Manager را انتخاب كنید تا فهرست سخت افزارهای موجود در رایانه را ببینید. در كنار سخت افزارهای نصب نشده  یك علامت سئوال زرد رنگ وجود دارد. بعد از فشردن كلید سمت راست موس روی هر كدام و انتخاب Properties به قسمت Driver بروید. كلید Driver Update را فشار دهید و Next را بزنید. Search for… ( انتخاب پیش فرض ) را انتخاب كرده ، كلید Next را بزنید. اگر سخت افزار شما دیسكت یا سی دی دارد گزینه اول یا دوم و اگر از روی هارد می خواهید فایل های مورد نظر را مشخص كنید گزینه سوم را تیك بزنید. برحسب انتخاب شما رایانه به دنبال فایل های لازم می گردد و در صورت پیدا كردن ، آنها را به شما اطلاع داده و سخت افزار شما را نصب می كند 

من نمی خواهم هنگام اتصال به اینترنت ویندوزم آبدیت شود چه كنم؟

اگر نخواستید ویندوز بصورت اتوماتیك آبدیت شود واحتمال كاهش سرعت در اینترنت را می دهید در كنترل پنل آیكن AutomaticUpdates را تیك كرده/ روی گزینه : Turn off automatic updating راتیك كرده /Ok   57-

چگونه فرمت تصویری باحجم بالا را به Jpeg یاGif یا Icone تبدیل کنم؟

یکی از ساده ترین راه : ابتدا به برنامه Paint در ویندوز رابازکنید.از تب Edit گزینه paste From  راتیک کنید./تصویر مورد نظر را انتخاب کرده بعد Open / از نوار تایتل دکمه ضربدرراتیک کنیدو Saive درپنجره جدید در بخش Saine as type فرمت مورد نظر مثلا Jpeg راانتخاب نموده سپس مقصد جدید راتعیین کنید /انتخاب Save/ حال می بینید که فرمت تغییر و حجم آن بمراتب کمترشده است.  

ویندوز من گاهی بطور خودکار ریسترت می کند چه کنم؟

خوب اگر ویندوز شما در بعضی مواقع بطور خودکار restart می کند برای قطع این موضوع باید این کار ها را بکنید ... اول روی آکون my computerکلیک راست کرده و properties را انتخاب کنید. حالا روی تب advanced کلیک کنید و روی قسمت startup and recovery بروی settings کلیک کنید و تیک automatically restart را بگیرید حالا دیگر کامپیوتر شما بصورت خودکار ریستارت نمی کند

  بوق کامپیوتر من ازکجاست ودلیلش چیست؟

خوب هر سخت افزار در هنگامی که بد وصل شود یک نوع نشانه ای دارد که از این قبیل است .... کارت گرافیک یک نوع صدا می دهد که به این صورت هست اول چند بوق بدون نظم و بعد با نظم  ..... Ram از اول صدای با نظم دارد و هیچ گونه بی نظمی ندارد ....  cpu کامپیوتر هیچ صدایی نداده و فقط لامپ power روشن می ماند و لامپ hdd هیچ روشنایی ندارد ... اگر مودم قطع باشد هیچ ERROR نمی دهد ... اگر فلاپی قطع باشد کامپیوتر در هنگام تست سخت افزار به شما می گوید که فلاپی وصل نیست .... مادربورد  هم اگر بد وصل باشد انا لله و الیه راجعون L 

چگونه فونتهای دستی درست کنم؟

خوب اگر می خواهید بدون هیچ برنامه ای یک فونت زیبا بسازید روی منوی start کلیک کرده و گزینه run را انتخاب کنید و در داخل آن تایپ کنید eudcedit و enter را بزنید حالا برنامه ای باز می شود که شما می توانید به راحتی یک فونت زیبا بسازید در ضمن می توانید از فونت های دیگر هم کمک بگیرید  

چگونه شماره گیری خودکار ویندوز را ازكار بندازیم؟

اگه ویندوز XP داشته داشته باشید، میدونید که xp عادت بدی که داره اینه که مرتبا پیامی نشون میده که باید به اینترنت وصل بشین و وقتی cancel اش هم میکنی چند لحظه بعد دوباره نشونش میده . ولی خیلی ساده میتونید اونو غیر فعال کنید... از control panel ، گزینه Administrative tools رو انتخاب کنید و سپس روی Services کلیک کنید... در صفحه ای که میاد یه گزینه هست به نام Remote access auto connection manager . این گزینه رو دوبارتیک کنید و در Start Up Type نوع آن را به Disable تغییر دهید / اوکی   آیا

میشود 800 مگابایت و بیشتر بر روی سی دی های معمولی رایت كنم؟

بله با ترفند زیر می توانید بر روی سی دی های معمولی حتی تا یك گیگابایت  اطلا عات ذخیره كنید. ابتدا ببینید رایتر شما overburning  را ساپور ت  می كنه یانه برای تست این كار مراحل زیررا دنبال كنید. ابتدا به برنامه nero را باز كنید / دراین پنجره درقسمت recorder information روبروی عبارت over burn توجه كنید و ببینید آیا Superte نوشته شده است یا خیر؟اگر عبارت Suport  نوشته شده باشد میتونید از این ترفند استفاده كنید. حال به منوی file رفته و گزینه newرا انتخاب ودر قسمت molti sasson گزینه not molti sassion  راانتخاب كنید.  سپس در قسمت burn عبارت write method را به disk at once تبدیل كنید. حالا میتونید سی دی خود را رایت كنید اما مقدار حجم رایتی شما بستگی به رایتر شما هم دارد .ضمنا این كار را برای ضبط اطلاعات حیاتی  كمتر استفاده كنید.  

چگونه میتوانم در ایکس پی زودتر سیستم را خاموش کنم؟

برای این کار بترتیب ازstart/run/regrdit/ سپس دربترتیب در Hkey-local-mashines-systemcurrent controlset/control/ روی کنترل کلیک کنید / در سمت راست wait tokill server.. سرعت را از2000 به کمتر مثلا 500تغییر دهید.

  در رجیستری ویندوز  پسورد دارد و با Regedit  باز نمی شود چه كنم؟

این كلمه را تایپ كنید. Regedit32))  تمام   در ویندوز 98  هر بار ویندوز من بالا می آید پسورد میخواهد چه كنم  نیاد؟ چند روش دارد1- بدنبال فایل با پسوند PWL بگردید و آن را حذف كنید.   2- در مای كامپیوتر راست كلیك كرده ودر دیوایس منیجر  روی گزینه  Network Adebtor كلیك كنید وعلامت + را زده و Remove كنید / دستگاه را ریستارت كنید.    3- درهنگام نصب ویندوز  زمان درخواست پسورد دكمه Ok رازده و ادامه دهید.  

آیا ویندوز برای برنامه های خود روش آموزش داردمثل آموزش  مووی پلیر – اینترنت اكسپلورر- مووی میكر- وسایر قسمتها؟

بله – ابتدا با كلید اف1 به پنجره  Help  بروید/  كلمه TOUR را در قسمت سیرچ  تایپ كنیدو اینتر/ حال در سمت چپ پنجره جدید راهنمای آموزش هر برنامه مورد نظر از جمله مثلا ویندوز مدیا پلیر را بازكنید و در سمت راست صفحه مطالعه كنید.  

آیا میتونم صدای خود رابجای صدای ویندوز در هنگام بالاآمدین ویندوزقراردهم؟

بله ابتدا به control panel رفته و گزینه sound and audio devices را انتخاب كنید/ سپس گزینه sound را انتخاب گزینه program events صداهای پیشفرض ویندوز است که هنگام رخ دادن انواع اتفاقات در ویندوز شنیده می شوند مثلا صدای خالی شدن سطل آشغال یا صدای بازوبسته شدن پنجره ها یا شروع یا خروج از ویندوز شما می توانید صدای مورد علاقه خود را به جای صداهای پیشفرض ویندوز قرار دهید برای انجام این کار از گزینه browse استفاده کنید و صدای مورد علاقه خود را جایگزین کنید توسط یک headphone صدای خود را ضبط کنید و به جای گزینه های پیشفرض قرار دهید وسپس آن را save نمایید. 

چگونه میتونم  بدون استفاده از نرم افزار شکل آیکن پوشه ها را عوض کنم؟

روی پوشه مورد نظر در ایکس پس راست کلیک کرده / انتخاب پروپرتیز/ در تب customize  گزینه چنج آیکن را باز کرده آیکن مورد نظر را انتخاب کنید و اوکی. (در بخش Browse میتونید آیکنهایی که از خودتان هست اضافه کنید.   چگونه میتونم بدون نرم افزار روی پوشه ام پسورد بگذارم؟ روی پوشه مورد نظر در ایکس پس راست کلیک کرده / انتخاب پروپرتیز/ در تب Shairing  را باز کرده گزینه Make this folder provice راتیک کنید و پسورد بگذارید.  

چگونه روی كامپیوتر خود كه روشن است قفل بگذارم؟

اگر كسی شما را صدا بزند و مجبور باشید چند دقیقه كامپیوتر خود را ترك كنید، چه تضمینی هست كه در این فاصله یك نفر پشت میز شما نرود و فایل های تان را دستكاری نكند؟

همیشه قبل از ترك كامپیوترخود، آن را قفل كنید. یك راه این است كه از screen saver استفاده نمایید (كه در تمام ویندوزها وجود دارد) و هم در ویندوز اكس پی از كلید ویندوز همراه با L استفاده كنید. برای استفاده از screen saver، روی دسكتاپ كلیك راست كنید و از منوی ظاهر شده، گزینه Properties را برگزینید. در كادر محاوره ای كه باز می شود، به صفحه Screen Saver رفته وگزینه onresume passwordprotect را علامت بزنید. یك راه دیگر هم این است كه وقتی با قصد قبلی می خواهید كامپیوتر را ترك كنید (مثلا برای صرف ناهار یا شركت در جلسه)، به جای خاموش كردن كامپیوتر، از ویندوز خارج شوید(log off كنید.) برای log off كردن همان مسیری را طی كنید كه موقع shutdown كردن استفاده می كنید، منتها به جای shutdown گزینه log off را انتخاب كنید. بعضی از صفحه كلیدها دكمه مخصوصی برای log off دارند كه كار را آسان می كند.   

چگونه برای جلوگیری از رفتن دیگران به اینترنت پسورد بگذارم؟ 

برای اینکه Internet Explorer خود را قفل کرده و با دادن پسورد وارد آن بشوید مسیر زیر را دنبال کنید tools/Internet options/Content/Enabel سپس پسورد مورد نظر خود را وارد کرده و ok را کلیک کرده برای از کار انداختن پسورد مسیر بالا دوباره تکرار کرده و به جایEnabel دکمه Disabel قرار گرفته پس از کلیک پسورد را وارد و ok را کلیک کنید.  

دربعضی از سایتها كلمات فارسی دیده نمی شود چه باید كرد؟

ازتب view  گزینه encoding را انتخاب كنید. برای درست دیدن صفحات فارسی، یكی یكی گزینه های زیر را انتخاب كنید تا ببینید، كدامیك جواب می دهد: Windows (Arabic) Windows (Western) UTF-8 یعنی ابتدا از گزینه، encoding، windows(Arabic) را انتخاب كنید، اگر صفحه درست شد كه هیچ ولی اگر درست نشد،‌ مجددا كلیك راست كرده encoding و سپس windows (western) را انتخاب كنید، اگر صفحه درست شد كه هیچ ولی اگر درست نشد، گزینه سوم (یعنی UTF-8) را امتحان كنید. اگر هیچكدام نشد،‌ ببینید (احتمالا در صفحه اول سایت)

آیا صفحه فارسی با قلم خاصی نوشته شده در نتیجه از شما خواهش شده كه : "ابتدا قلم ما را نصب كنید"؟

در اینصورت مجبورید ابتدا آن فونت را به شكل زیر نصب كنید: 1ـ فونت را دانلود كنید. 2ـ در پنجره control panel روی fonts دوبار كلیك كنید تا پنجره مورد نظر باز شود. 3ـ گزینه Install new font را از منوی File همان پنجره Fonts انتخاب كنید. 4ـ مسیر فونت مورد نظر را از پنجره های لیست Folders، Drives همان پنجره مشخص كنید. سپس فونت شما در پنجره كوچك list of fonts ظاهر می شود. 5ـ حال آن را انتخاب و ok بزنید تا فونت مورد نظر روی سیستم نصب شود. پس از این با زدن refresh صفحه وب مورد نظر،‌ می توانید آن را به راحتی بخوانید. ولی اگر باز مشكل داشتید، روی صفحه وب،‌كلیك راست كنید و در encoding گزینه User defined را انتخاب كنید. قاعدتا با refresh كردن باید بتوانید صفحه را بخوانید  

Hacker کیست ؟

هکر کسی است که با سیستم های کامپیوتری آشناست و می‌تواند با روش‌هایی خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... این انسان می‌تواند خوب یا بد باشد ( در هر حال هکر است ) - سوال: یک هکر از چه راهی وارد یک سیستم می‌شود؟ از راه شبکه  باید توجه کنید که هر سیستم کامپیوتری (به عبارت بهتر هر سیستم عامل) به هر حال محصول کار تعدادی انسان است و حتما دارای تعدادی bug (خطاهایی که بعد از ارائه محصول به بازار به تدریج کشف می‌شوند) خواهد بود. بعد از اینکه یک باگ مشخص شد، شرکت ها نرم‌افزارهایی را ... به‌سرعت (در عرض چند ساعت ) ایجاد می‌کنند تا مشکل رفع شود این‌ها را patch می‌گویند. و بعد مدیران شبکه (Wbemasters) در عرض چند روز تا چند سال (آین آخری در مورد ایرانه) آنها را download کرده و مشکل را حل می‌کنند. در این فاصله هکرها دمار از روزگار این سایت‌ها در می‌اورند... چه كاركنم درایوهای آیكن مای كامپیوتر من همیشه در صفحه دسكتاپ باشد؟  برای این کار فقط کافیه My computer رو گرفته و اونو درک و دراپ کنیدش به گوشه ی دسکتاپ تون.این کار با فولدر ها هم میشه.  

چه طوری هک نشیم؟

در چت از دیگران کمتر چیزی را بگیرین یا اگر گرفتید به این چند موارد توجه کنید: اگر پسوندش exe هست آن را نگیرید چون ممکن torjan باشه. اگه اسم مثل   axam.jpg... باشد  نگیرید چون که آن درواقع پسوندش  چیز دیگراست.  برنامه های ضد را هک نصب کنید. وقتی که آی دی درست میکنید پسورد را مثل این ها کنید: یک در میان از حروف بزرگ استفاده کنید مثل TeSt در پسورد از اعداد با نگه داشتن shift استفاده کنید مثل ۱۲۳۴۵ که  نوشته میشهmailto:!@#$ از اعداد و حروف با هم استفاده کنید مثل hacker2004. یك جمله در نظر بگرین که اولش رو با حرف بزرگ بنویسید مثل: I Am Amir این طوری آی دی تون هک نمیشه  

چه طوری میشه ISP رو قفل کنیم؟

یك راه وجود دارد ولی در بعضی شبکه ها کار نمی کند! برای این کار باید فایل win.ini را از درایو :c پیدا کنید.می توانید از Find برای پیدا کردن آن استفاده کنید.بعد [386enh] رو پیدا کرده بعدش این ها را زیرش کپی کنید: Com0@00 Irq0000@0 buffer=1024 @ number = ( 3,1,4,1,5,9)@ letters = ( " this", " is ", "a" , "test" )$word , $ anther - word - ) = ( " one " , "two" )woafont=dosapp.FON مسولیت شرعی بعهده استفاده كننده هست 

من هروقت كامپیوتر را روشن میكنم با خطای روبرو روبرو میشم Remove disk or other mediaچه كنم؟

خیلی راحت / دیسكت را از درون فلاپی دربیارید و سیستم را ریستارت كنید.  

چگونه در XP نوار تسكبار را از قفل در بیارم تا بزرگتر شود؟ 

روی آن را راست كلیك كنید/ برروی lock the taskbar  كلیك كنید و علامت تیك را بر دارید. حال میتونید عرض تسكبار را بزرگ كنید.  

من در هنگامی كه  درایوم را Difragment میكنم تنها تا 6 در صد یا كمی بیشتر می رود دلیلش چیست؟

هنگام دیفراگ نمودن رایو باید حد اقل 15 مگابایت فضای خالی برای جابجائی داشته باشد. لذا اول فضای آن را ببینید تا پر نباشد دلیل دیگر  درایو خود را برای خرابی احتمالی چك كنید با راست كلیك روی درایو و انتخاب properties و سپس انتخاب tools و بر روی check now كلیك كنید تا درایوتان چك شود. دلیل دیگر باز بودن فایل ها هست . لذا بهتر است در حالت Save mode این كار را انجام دهید.  

من متنی را در ویندوز XP تایپ میكنم اما حرف ی را در سایر ویندوزها بصورت حرف بزرگ نشان میدهد چه كنم؟

ابتدا متون تایپی را در ویندوز ME یا 98 تایپ كنید و در ایكس پی براحتب با حرف كوچك می بینید.  

چه كنم كه هنگام تایپ نامه علامت قرمز یا سبز زیكزاكی در زیر خطوط حذف شود؟

از تب tools  گزینه Spelling and grammer را تیك كرده و انتخابIgnor  بعد انتخاب Otion حالا درقسمت spelling  و grammer روی گزینه Hide راتیك كنیدو Close 

در هنگام روشن كردن سیستم چگونه انتخاب برنامه نمایم؟

در ابتدای روشن كردن سیستم اگر چند بار متوالی كلید F8 را بزنیم، چند گزینه ظاهر میشود. كه به توضیح موارد مهم آن میپردازیم. 1- حالت نرمال است كه همیشه به طور پیش فرض سیستم به این حالت راه اندازی میشود. 2- Logged - Bootlog.txt همانند حالت 1 میباشد با این تفاوت كه كلیه مراحل راه اندازی سیستم در فایلی به نام Bootlog.txt ذخیره میشود. و حالت Privies in MS- DOS Mode7 در صورت وجود سیستم عامل DOS در سیستم این حالت نیز ظاهر میشود كه با انتخاب آن سیستم را به مود اصلی DOS می برد.

چگونه از فضای تخمینی هارد كامپیوتر با خبر شوم؟

پس از رفتن به فضای My Computer ، با كلیك راست بر روی هر درایو و انتخاب گزینه Properties پنجره ای ظاهر میشود كه هر دیسك را به صورت دایره نمایش میدهد. كه رنگ آبی نمایانگر فضای پر و صورتی نمایانگر فضای خالی میباشد. و نیز مقدار هر دو مورد نیز در این كادر نوشته شده است. همچنین در پنجره Label میتوان نامی را برای هر دیسك تایپ كرد و به آن برچسب داد.   اگر ویندوزم بالا نمی آید چه كنم؟ هنگام روشن نمودن سیستم كلید اف8 را چند بار فشار دهید و از طریق Save mode دارد ویندو زشوید و رفع عیب نمائید.  

هنگام روشن نمودن سیستم  مانیتور سالم است ولی اطلاعات ROM اصلا نمی خواند و در صفحه مانیتور پیدا نیست؟

باطری مادربرد را در بیاورید و سیستم را مجددا راه اندازی كنید سپس خاموش كرده باطری را  سر جایش گذاشته وسیستم را راه اندازی كنید و تنظیمات ستاپ را مجددا انجام دهید.  

من گاهی متونی را از اینترنت روی هاردم كپی می كنم ولی كلمات آن جابجا می شوند چه كنم؟

با كلید Cntrol + shift  راست همه كلمات منظم می شوند.   آیا می شود من در هیزتوری اینترنت تمام سایتهای رفته را حذف بكنم ولی آدرس سك سایت خاص را داشته باشم؟ بله قبل از حذف در هیزتوری روی سایت مورد علاقه راست كلیك كرده وآن را در مثلا دسكتاپ كپی كنید.  

میخواهم از فیلم در حال پخش عكس بگیرم چه كنم؟

برنامه Vcd cutter را نصب كنید و براحتی هركجای فیلم را خواستید عكس بگیرید 

هر كار میكنم ویندوز من shutdown نمی شود دلیل چیست؟

× باز بودن یكی از برنامه ها در حافظه × وجود درایو و یا سخت افزاری نامناسب × وجود فایل موقتی (مانند temp ) × پر بودن هارد یا احتیاج آن به defragmenting این كارهای 4 گانه را انجام دهید تا عیبش برطرف شوددر غیر این صورت ویندوز را از نونصب كنید.  

میخواهم سایتی را كه قبلا در IE باز نمودم دوباره با اشاره حرف اول آن در نوار آدرس بطور كامل باز شود چه كنم؟ 

این ترفند درباره نرم افزار اینترنت اكسپلورر است . هنگامی كه در بخش نشانی IE شروع به تایپ می كنید. نرم افزار IE تلاش می كند نشانی ای را كه شما در حال تایپ آن هستید با نشانی هایی كه بتازگی به آنها سر زده اید انطباق دهد و در صورت انطباق این نشانی با یكی از نشانی ها، IE به طور خودكار بقیه نشانی را كامل می كند. این ویژگی زمانی كه نشانی كامل سایتی را به خاطر ندارید ، بسیار كاربرد دارد. اگر این ویژگی در IE شما فعال نیست موارد زیر را دنبال كنید: برای فعال كردن این گزینه از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب كنید . به بخش Advanced از این پنجره بروید و گزینه Use inline AutoComplete را فعال كرده و در انتها ، پنجره مورد نظر را تایید كنید. با این كار این ویژگی در IE شما فعال خواهد شد.

چگونه با مودم دركامپیوترفكس داشته باشم؟

این ترفند درباره ارسال و دریافت فكس از طریق رایانه است. كه البته این كار از طریق مودم شما قابل انجام است. به این معنا كه شما می توانید با داشتن مودم هایی كه اصطلاحا Fax modem خوانده می شوند. به ارسال و دریافت فكس بپردازید و دیگر نیازی به خریدن دستگاه گرانقیمت و حجیم فكس ندارید. برای فعال كردن این ویژگی در ویندوزتان (البته در ویندوز xp) كافی است از پنجره Control Panel گزینه Add or remove Program و سپس Add/remove windows Components را انتخاب كنید و از پنجره ظاهر شده گزینه Fax services را برگزینید . دكمه next را انتخاب كنید. پس از این از شما برای نصب برنامه ، سی دی ویندوزتان را می خواهد كه با گذاشتن آن ، این برنامه نصب می شود. جهت فرستادن فكس از كامپیوتر چه كنم؟ برای فرستادن فكس ابتدا document مورد نظر را كه می خواهید Fax كنید، باز كرده و از منوی File گزینه Print را انتخاب و در پنجره printerBox بر روی گزینه Fax كلیك كنید تا ویزارد SendFax باز شود.(توجه داشته باشید در برنامه های Office برای این باید از منوی File گزینه sendto و سپس Fax recipient را انتخاب كنید. ویزاردی با همان صورت ظاهر می شود.) در مرحله بعد نوبت به اضافه كردن نام فردی می شود كه می خواهید به وی Fax بزنید. پس از طی این مرحله ، آماده اید كه Document خود را از طریق Fax بفرستید.   بعضی از كلمات یا عكسها در اینترنت با راست كلیك  كپی نمی شوند چه كنم تا كپی كنم؟ ×- اگر در اینترنت اكسپلورر هستید آن قسمت را درج كرده و از تب Editو كپی  و در مقصد Paste كنید ×- روش آسانتر اینكه آن بخش را درج كرده و با ماوس آن بخش را به داكیومنت یا Word درگ كنید به همین راحتی   چگونه سی دی فیلم خش دار راببینم؟  به وسیله نرم افزار Power DVD به راحتی آنها را پخش کنید همچنین این نرم افزار از بسیاری از فرمتهای صوتی وتصویری پشتیبانی میکند وکیفیت تصویر وصدای آن بسیار عالی است و علاوه بر تمام این مزایا دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب نیز هست.   چگونه دیسکت راه انداز بسازیم؟ ساخت دیسكت Bootable ویندوز XP : ابتدا روی درایو A کلیک راست می کنیم و گزینه Format... را انتخاب می کنیم سپس گزینه create an ms dos start up disk را تیک می زنیم و در آخر روی دکمه Start کلیک می کنیم. نکته: دیسکتی که از طریق ویندوز xp می سازیم دارای دستورات خارجی کمتری می باشد. ویندوز 98 : ابتدا وارد control panel شده و add/remove program را انتخاب می کنیم ، سپس سربرگ start up را فعال کرده و دیسکت را درون کامپیوتر می گذاریم و کلید Create را می زنیم. نکته: دیسکت را ابتدا Full format کنید و سپس روی درایو A در my computer راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید و دقت کنید اگر بعد از فرمت کردن باز هم حجمی از دیسکت اشغال شده دیسکت شما دارای بدسکتور می باشد و بهتر است آن را چندین بار پشت سر هم فرمت کنید تا شاید بد سکتور رفع شود. نکته : ممکن است ویندوز سی دی ویندوز را بخواهد ، پس سی دی ویندوز 98 را تهیه کنید. نکته: برای اینکه بعضی از دستورات خارجی داس را که به صورت فایل می باشند را در دیسکت راه انداز قرار دهید لازم است به شاخه ویندوز رفته و سپس وارد شاخه Command شوید و هر دستوری را که می خواهید اجرا کنید را درون دیسکت Bootable کپی کنید. این دستورات {دستورات خارجی} شامل format , xcopy و ... می شود .  

مشخصات كامپیوتر راازكجا میتونم ببینم؟ 

كافی است گزینه Run از منوی start را اجرا كرده و در قسمت Open عبارت Msinfo32 را وارد كنید . پنجره ای در برابرتان ظاهر می شود كه شامل بخشهای مختلفی است و اطلاعات كاملی از خلاصه سیستم شما از قبیل نوع پردازنده و میزان حافظه و ... تا اطلاعات كاملی درباره هر كدام از پورتهای سریال موازی و دهها مطلب دیگر  

فایل NTFS  چیست وبا فایل FAT  چه فرقی دارد؟

سیستم‌فایل FAT احتمالاً قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین سیستم‌فایلی است که توسط سیستم‌عامل‌های شرکت مایکروسافت مورد استفاده قرار گرفته ولی با این وجود معایب اساسی در آن وجود دارد که از این معایب می‌توان به سرعت دسترسی پایین در درایوهای با ظرفیت بالا و عدم امنیت بالای اطلاعاتی اشاره نمود. برای رفع این مشکلات شرکت مایکروسافت بر روی سیستم‌عامل‌های سری NT خود سیستم‌فایل جدیدی به نام  New NTFS Technology File System  یا سیستم فایل NT ) را ارائه کرد. سیستم NTFS  ترکیبی از کارایی، انعطاف‌پذیری و توانایی که در سیستم FAT وجود ندارد، را داراست. از مزایای اصلی این سیستم‌فایل، سرعت بسیار زیاد دسترسی به اطلاعات حتی در ظرفیت های بالای دیسک می‌باشد. همچنین در NTFS به علت امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی برای کاربران، امنیت اطلاعاتی بسیار بیشتر بوده و علاوه بر این، به خاطر ثابت نبودن مکان ذخیره سازی اطلاعات سیستمی، امکان از بین رفتن کل اطلاعات درون یک درایو NTFS  از میان برداشته شده است. مجموعه این مزایا موجب شده که NTFS  سیستم‌فایل بسیار مناسبی خصوصاً برای کامپیوترهای سرویس‌دهنده (server) باشد.عیب اصلی در سیستم NTFS عدم پشتیبانی از آن در ویندوزهای سری 9X می باشد زیرا این سیستم‌فایل برای سیستم‌عامل‌های سری NT ( مثلاً ویندوزهای NT4، 2000، XP  و .NET ) که همگی سیستم‌های شبکه‌ای هستند، طراحی گردیده است. نسخه جدید از این سیستم, موسوم به NTFS5  از Windows2000 به بعد عرضه شده است. اساس NTFSاین سیستم‌فایل مكانیسم ساده و بسیار كارآمدی دارد. به بیان ساده, هرگونه اطلاعات روی درایوی با سیستم NTFS  به صورت فایل ذخیره می‌گردد و تمامی اطلاعات درون یك فایل, صفات فایل (attribute) هستند. از صفت نام فایل گرفته تا صفت داده‌ها (data attribute) , صفات امنیتی (security attribute) و غیره. در NTFS  هر سكتور حتماً متعلق به یك فایل می‌باشد, حتی سكتورهای اطلاعات خود سیستم‌فایل (system metadata)  نیز درون فایل‌هایی ذخیره می‌شوند كه این مسئله از تفاوت‌های اصلی NTFS  با سیستم FAT  است و موجب شده كه اطلاعات سیستمی سیستم‌فایل در مكان ثابت و از پیش تعیین‌شده‌ای روی دیسك ذخیره نگردند   از مهمترین عوامل برتری NTFS نسبت به سایر سیستم‌های فایل، سرعت و امنیت بیشتر داده‌ها می‌باشد.همان طور كه مشاهده كردید, صفات یك فایل در NTFS  بسیار گسترده‌تر از صفات فایل در سیستم FAT می‌باشند و به طور دقیق, تمامی ماهیت یك فایل اعم از  نام, زمان, سطح‌دسترسی و حتی داده‌های درون فایل در NTFS  به عنوان صفات آن فایل محسوب می‌شوند.وقتی كه درایوی را با سیستم‌فایل NTFS فرمت می‌كنید, یك‌سری فایل‌های سیستمی (system file) و یك جدول فایل اصلی MFT  یا Master File Table  در آن ایجاد می‌گردد. MFT اولین فایل روی درایو بوده و شامل اطلاعات تمامی شاخه‌ها و فایل‌های درایو می‌باشد. ساختاركلی یك درایو NTFS به صورت‌زیر است:  

چگونه فایل Ntfs را به Fat32 تبدیل کنم؟

با نصب برنامه پارتیشن مجیک  

USB چیست؟و یو اس بی - USB ها (Universal Serial Bus) چگونه کار می کنند ؟

 هر کامپیوتری که شما امروزه برای خانه یا محل کار خود می خرید ، دارای یک یا چند رابط USB می باشد که در پشت آن است. این رابطهای USB این اجازه را به شما می دهند که هر گونه وسیله ای اعم از Mouse یا Printer را به راحتی و آسانی به کامپیوتر خود وصل کنید. سیستم عامل (OS) نیز USB را پشتیبانی می کند ، بنابراین نصب راه انداز سخت افزار (Driver) نیز سریع و راحت می باشد. در مقایسه با سایر روشهای اتصال سخت افزارها به کامپیوتر مثل Parallel Port و Serial Port و یا کارتهای مخحصوصی که در Case کامپیوتر خود نصب می کنید ، سخت افزارهای دارای USB به طور باورنکردنی ساده هستند.

USB چیست ؟

هر فردی که حداقل دو تا سه سال با کامپیوتر آشنایی داشته باشد مشکلی را که USB سعی در حل آن دارد را می داند. در گذشته اتصال وسایل به کامپیوترها یک دردسر واقعی بود. • Printer ها به وسیله Parallel Port مخصوص پرینتر به کامپیوتر وصل می شوند که در بیشتر کامپیوتر ها بیشتر از یک درگاه نبود. وسایل دیگری مثل ZIP Drive که در اتصال با کامپیوتر احتیاج به سرعت بالا دارند نیز از درگاه موازی استفاده می کردند که اغلب با موفقیت نسبی و سرعت کم همراه بودند. • ولی مودم ها از درگاه سری استفاده می کردند و همچنین برخی از چاپگرها و چیزهای مثل Palm Pilots و دوربینهای دیجیتالی. اغلب کامپیوتر ها حداکثر دو درگاه سری دارند و در اغلب موارد بسیار کند می باشند. • سخت افزارهای دیگری که نیاز به اتصال با سرعت بیشتری داشتند ، با کارتهای خودشان ارائه می شدند که این کارتها می بایست در شیار کارت در داخل Case کامپیوتر قرار می گرفتند. متاسفانه تعداد این شیار های کارت محدود می باشد و شما احتیاج به یک متخصص برای نصب نرم افزار برخی از این کارتها خواهید داشت. هدف USB پایان دادن به این دردسرها می باشد. USB یک راه استاندارد شده و راحت را برای اتصال تا 127 سخت افزار مختلف به یک کامپیوتر ، در اختیار شما قرار می دهد. هر سخت افزار می تواند حداکثر تا 6 مگابیت در ثانیه از پهنای باند استفاده کند ، که برای تعداد بسیاری از سخت افزارهای جانبی که اغلب مردم می خواهند به کامپیوتر خود متصل کنند به اندازه کافی سریع است. امروزه تقریبا تمام سخت افزارهایی که ساخته می شوند ، USB را دارا می باشند. نمونه لیستی از واحدهای USB که شما می توانید بخرید به شرح زیر است : • Printers • Scanners • Mice • Joysticks • Flight yokes • Digital cameras • Webcams • Scientific data acquisition devices • Modems • Speakers • Telephones • Video phones • Storage devices such as Zip drives • Network connections

سی دی رام من درستاب ظاهر می شود ولی در ویندوز پاك شده چه كنم ؟

روی مای كامپیوتر راست كلیك كرده و پرو پرتیزسپس در تب دیوایس منیچر سی دی رام قبلی را رموو كرده دوباره با رفرش سی دی رام را نصب كنید اگر باز هم نشناخت ویندوز را عوض كنید .  

سر وصدای كامپیوتر از چیست؟

یشتر صداها ناشی از دو قطعه اصلی مانند هاردیسك و فن منبع تغذیه یا فن سی پی یو می باشد توصیه می شود موارد زیر را مورد توجه قرار دهید: زمانی كه هارد شما در حال خواندن ونوشتن است و سروصدا می كند نمایانگر این است كه رم سیستم شما پایین می باشد  -1 در این صورت ویندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافی روی هارد دیسك میكند.بنابراین بهتر است رم را ارتقا دهید. 2- هرچند وقت یك بار هارد را دیفرگ كنید. 3- فن سیستم را دقیقا چك كنید.درصورت ضعیف بودن سرعت فن آنرا عوض كنیدزیراباعث سوختن منبع تغذیه یا پس پی یو میشود.  

بدست آوردن مشخصات جزئی تر و کاملتر از سیستم چگونه هست؟

دستور dxdiagرا از طریق RUN اجراء نمایید در آنجا گزینه ای برای تشخیص مشکلات مربوط به directx و در گزینه های sound, system,display نیز اطلاعات مفصل و مفیدی در مورد SPU و حافظه و هم چنین کارت صوتی و کارت گرافیک وجود دارد در حالت کلی این دستور یک حالت تشخیصی diagnostic)) داشته و در موارد بروز مشکلات مربوط به موارد مذکور میتواند بسیار مفید واقع شود.  

غیر قابل دسترس ساختن اطلاعات شخصی فقط با زدن یک تیک؟

  اگر از کامپیوتری بطور مشترک استفاده می کنید که دارای  چند یوزر میباشد شما با زدن فقط یک تیک ناقابل میتوانید آن را از دسترس سایر کاربران خارج سازید که در این صورت زمانیکه کاربران دیگرروی فولدر مذکورکلیک میکنند با پیغام خطا مواجه شده و دسترسی به اطلاعات موجود برای دیگر کاربران ناممکن خواهد شد البته فراموش نکنید که جهت انجام اینکار یوزر شما حتماً  باید رمز عبور داشته باشد و اما نحوه انجام اینکاربه این صورت است که ابتدا  با حساب کاریری مدیر (admin) وارد سیستم شوید روی پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و properties را انتخاب نمایید و سپس برگه sharing راحالا مربع کنار گزینه make this folder private را تیک دار نموده و ok  کنید کار تمام است حالا فقط شما مجوز ورود به پوشه مذکور را خواهید داشت و سایر گروههای کاریری چه user و چه power user  صلاحیت دسترسی به محتویات پوشه مذکور را نخواهند داشت.  

 


BHW
جمعه 18 فروردین 1396 07:26 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts about BHW. Regards
sara
یکشنبه 5 مرداد 1393 03:55 ب.ظ
اگه ای دی کسی روداشته باشی میتونی بهش پیامی بفرستی؟
جوابم درقسمت نظرات این سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر